Idlin - Opettaja piano - Jyväskylä
1. tunti ilmaiseksi
Idlin - Opettaja piano - Jyväskylä

Asiantuntijamme ovat vahvistaneet henkilön Idlin profiilin ja sen yhteystiedot

Idlin

  • Hinta 35 €
  • Vastausaika 9 h
  • Oppilaat

    Niiden opiskelijoiden määrä, joita Idlin on tukenut Superprofiin saapumisen jälkeen

    3

    Niiden opiskelijoiden määrä, joita Idlin on tukenut Superprofiin saapumisen jälkeen

Idlin - Opettaja piano - Jyväskylä
  • 5 (8 arvostelua)

35 €/h

1. tunti ilmaiseksi

Varaa tunti

1. tunti ilmaiseksi

1. tunti ilmaiseksi

  • Piano

Pianotunteja Jyväskylässä ja verkossa – opettaja maisterin tutkinnolla. Piano lessons in Jyväskylä and online – teacher with a Master’s degree.

  • Piano

Oppitunnin sijainti

    • Henkilön Idlin luona: Jyväskylä

    • verkossa
    • sinun luonasi tai julkisella paikalla : matkustaa 40 km asti paikassa Jyväskylä

Huippuopettaja

Idlin on yksi parhaista opettajista aiheessa Piano. Profiilin laatu, tutkintotodistuksen huippuosaaminen, ensimmäisen luokan nopea organisointi, hänen opiskelijansa rakastavat sitä!

Tietoa henkilöstä Idlin

Olen intohimoinen pianisti ja opettaja, jolla on maisterin tutkinto pianonsoitossa ja laaja esiintymiskokemus. Tällä hetkellä suoritan tohtorin tutkintoa ja olen palkittu useissa kansainvälisissä pianokilpailuissa.

Opettaminen on minulle tapa jakaa rakkauteni musiikkiin ja auttaa oppilaita löytämään oma äänensä. Uskon, että jokaisella on kyky oppia ja nauttia musiikista – oikealla tuella ja kannustuksella.

I am a passionate pianist and teacher with a Master’s degree in Piano Performance and extensive performance experience. I am currently pursuing a Doctorate and have been awarded prizes in several international piano competitions.

Teaching is my way of sharing my love for music and helping students discover their own voice. I believe that everyone has the ability to learn and enjoy music — with the right support and encouragement.

Lue lisää

Tietoa tunnista

  • Kaikki tasot
  • suomi

Kaikki kielet, joilla tämä tunti on saatavilla :

suomi

Olen kansainvälisesti palkittu pianisti, jolla on maisterin tutkinto pianonsoitosta ja parhaillaan suoritan tohtorin tutkintoa. Olen voittanut palkintoja kansainvälisissä pianokilpailuissa Euroopassa ja Aasiassa.

Tarjoan pianotunteja kaikentasoisille oppilaille – aloittelijoista edistyneisiin sekä niille, jotka haluavat soittaa vain omaksi ilokseen. Valmennan myös konservatorion pääsykokeisiin ja ABRSM-tutkintoihin.

Opetukseni on kannustavaa, joustavaa ja mukautuu oppilaan yksilöllisiin tavoitteisiin. Tunnit onnistuvat paikan päällä Jyväskylässä tai verkossa.


I am an internationally awarded pianist with a Master’s degree in Piano Performance and currently pursuing a Doctorate. I have won prizes in international piano competitions across Europe and Asia.

I offer piano lessons for all levels — from beginners to advanced, including those who play just for their own enjoyment. I also prepare students for conservatory entrance exams and ABRSM certifications.

My teaching style is supportive, flexible, and tailored to each student’s individual goals. Lessons are available both in-person in Jyväskylä and online.

Lue lisää

Hinnat

Hinta

  • 35 €

Tuntipakettien hinnat

  • 5h: 175 €
  • 10h: 350 €

verkossa

  • 35 €/h

Matkustaminen

  • + 5 €

ilmaiset tunnit

Ensimmäisen ilmaisen tunnin tarkoitus henkilön Idlin kanssa on tutustua opettajaasi ja katsoa vastaako hän tarpeisiisi.

  • 1h

Opettajan Idlin video

Tutustu lisää henkilöön Idlin

Tutustu lisää henkilöön Idlin

  • Koska kiinnostuksesi musiikkiin alkoi? Kerro lisää ensimmäisistä kokemuksistasi oman aiheesi parissa.

    Kiinnostukseni musiikkiin alkoi jo kuusivuotiaana, kun vanhempani veivät minut konservatorioon. Siitä lähtien olen opiskellut musiikkia tavoitteellisesti ja pianosta tuli varhain tuleva ammattini. Lapsuudesta alkaen osallistuin myös kansainvälisiin pianokilpailuihin, mikä vahvisti intohimoani ja syvensi suhdettani musiikkiin.
  • Jos voisit valita vain kolme artistia tai bändiä, kenen musiikkia saisit kuunnella koko loppuelämäsi, mitä valitsisit?

    Jos voisin valita vain kolme artistia tai yhtyettä, valitsisin Rachmaninovin, Skrjabinin ja Chopinin. Olen klassinen pianisti, ja näiden säveltäjien musiikki on ollut aina hyvin lähellä sydäntäni. Kuuntelisin heidän teoksiaan mielelläni koko loppuelämäni – ja kuuntelen sekä soitan niitä jo nyt päivittäin.
  • Mikä on haastavinta oman aiheesi opettelussa? Miten autat oppilaitasi ylittämään esteet?

    Haastavin osa pianonsoiton opiskelussa on se, että edistyminen vaatii säännöllistä harjoittelua – usein vähintään kolme tuntia päivässä, erityisesti silloin, kun tavoitteena on ammattimuusikon ura eikä pelkkä harrastus. Tämän vuoksi on tärkeää löytää oppilaalle sopiva ja motivoiva harjoittelumenetelmä.
    Opettajana pyrin siihen, että oppilaani eivät ainoastaan kehity teknisesti, vaan myös nauttivat oppimisesta. Valitsen heille teoksia ja tunnettuja melodioita, joista he itse pitävät, jotta päivittäinen harjoittelu tuntuu mielekkäältä ja inspiroivalta. Näin oppilaat ylittävät haasteet luonnollisemmin ja säilyttävät innostuksensa pianonsoittoon.
  • Mikä kappale on oma bravuurisi?

    Oma bravuurikappaleeni on Maurice Ravelin Gaspard de la nuit. Olen esittänyt teoksen konsertissa ja se on yksi niistä harvoista kappaleista, joissa koen voivani välittää yleisölle oman sisäisen maailmani kaikkein vahvimmin. Teos resonoi syvästi tunteideni ja ilmaisuni kanssa, ja siksi se on minulle erityisen merkityksellinen.
    Pidän myös suuresti Mendelssohnin pianokonsertosta, jonka olen esittänyt orkesterin kanssa. Sen soittaminen oli ainutlaatuinen ja inspiroiva kokemus, joka toi minulle paljon iloa.
  • Jaa reseptisi menestykseen musiikin parissa.

    Menestykseni salaisuus musiikissa on yksinkertainen: rakasta sitä, mitä teet, ja tee sitä, mitä rakastat. Musiikissa tulee väistämättä vastaan haasteita – päivittäinen harjoittelu voi joskus tuntua raskaalta, ja vaikeat kohdat saattavat turhauttaa. Silti näiden hetkien ei pitäisi lannistaa meitä. On tärkeää ymmärtää, että jokainen harjoittelupäivä ja jokainen oppitunti vie meitä eteenpäin. Kehitymme hiljalleen, askel askeleelta, ja juuri tämä jatkuva kasvu tekee musiikin oppimisesta niin palkitsevaa.
  • Nimeä kaksi muusikkoa (elävää tai kuollutta), jotka haluaisit tavata. Miksi valitsit heidät ja mistä puhuisitte?

    Kaksi muusikkoa, jotka haluaisin tavata, ovat Jevgeni Kissin ja Svjatoslav Richter. Arvostan suuresti Kissinin tekniikkaa ja sitä, miten hän hyödyntää sitä konserteissaan – hänen soitossaan yhdistyvät poikkeuksellinen virtuositeetti ja syvä musikaalisuus.
    Richter puolestaan on jättänyt valtavan jäljen pianomusiikin historiaan. Suuri osa klassisen pianokirjallisuuden merkittävistä tulkinnoista on hänen levyttämiään, ja pidän erityisesti hänen musiikillisesta näkemyksestään ja ainutlaatuisesta tulkintatavastaan.
  • Jaa aiheeseesi liittyvä mieleenpainuva kokemus, joka on ollut sinulle merkityksellinen. Miksi?

    Yksi unohtumattomimmista kokemuksistani liittyy esiintymiseen Wienissä. Voitin International Piano Competition -kilpailussa Nordic Countries Cup -palkinnon, ja tämän saavutuksen jälkeen minut kutsuttiin esiintymään laureaattikonserttiin. Soitin siellä Skrjabinin etydin.
    Konsertti järjestettiin Wienin Billrothhaus - konserttisalissa, ja kokemus oli todella erityinen. Wien on musiikin pääkaupunki, ja oli inspiroivaa seistä samalla lavalla, jolla monet maailmankuulut muusikot ovat esiintyneet ennen minua. Tunsin olevani osa suurta ja arvostettua musiikkiperinnettä.
  • Mikä tekee juuri sinusta huippuopettajan?

    Mikä tekee minusta huippuopettajan, on pitkä ja monipuolinen kokemukseni. Olen soittanut pianoa yli 20 vuotta ja saanut opetusta useilta eri maista kotoisin olevilta opettajilta, mikä on rikastuttanut omaa muusikkouttani ja opetusnäkemystäni. Olen myös osallistunut lukuisiin kansainvälisiin kilpailuihin, mikä on antanut minulle vahvan esiintymiskokemuksen ja korkean teknisen tason.
    Lisäksi musiikki on kulkenut mukanani lapsuudesta asti – isovanhempani ovat muusikoita, joten kasvoin musiikkia kuunnellen ja sitä syvästi ymmärtäen. Opettajana kehitän jokaiselle oppilaalle yksilöllisen opetustavan, koska uskon, että jokainen oppilas oppii omalla tavallaan. Tavoitteeni on löytää juuri heille sopiva metodologia, joka tukee heidän kehitystään ja pitää motivaation korkealla.
--
--

Samankaltaiset opettajat Piano

  • Raul

    Jyväskylä & verkossa

    5 (7 arvostelut)
    • 40€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Hannaleena

    Jyväskylä

    5 (3 arvostelut)
    • 35€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Aimo

    Jyväskylä

    Uusi
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Kingsley

    Jyväskylä & verkossa

    Uusi
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Iida

    Jyväskylä

    Uusi
    • 45€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Ari

    Jyväskylä

    5 (3 arvostelut)
    • 15€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Faith

    Espoo & verkossa

    5 (9 arvostelut)
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Olga

    Helsinki

    5 (3 arvostelut)
    • 35€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Emilia

    Karkkila & verkossa

    4.8 (4 arvostelut)
    • 45€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Liubov

    Vantaa & verkossa

    5 (6 arvostelut)
    • 40€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Tiia

    Rovaniemi & verkossa

    5 (3 arvostelut)
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Samu

    Turku

    5 (3 arvostelut)
    • 40€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Helmi

    Helsinki

    5 (1 arvostelut)
    • 35€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Elisa

    Tampere

    5 (1 arvostelut)
    • 35€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Daria

    Ulvila & verkossa

    5 (1 arvostelut)
    • 25€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Olga

    Espoo & verkossa

    5 (2 arvostelut)
    • 45€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Joaquin

    Helsinki & verkossa

    5 (5 arvostelut)
    • 45€/h
  • Katarina

    Helsinki

    5 (3 arvostelut)
    • 40€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Petja

    Kalajoki & verkossa

    5 (4 arvostelut)
    • 25€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Violeta

    Helsinki & verkossa

    5 (2 arvostelut)
    • 40€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Selaa opettajia aiheessa Piano