Heini - Opettaja laulu - Helsinki
1. tunti ilmaiseksi
Heini - Opettaja laulu - Helsinki

Asiantuntijamme ovat vahvistaneet henkilön Heini profiilin ja sen yhteystiedot

Heini

  • Hinta 65 €
  • Vastausaika 4 h
  • Oppilaat

    Niiden opiskelijoiden määrä, joita Heini on tukenut Superprofiin saapumisen jälkeen

    23

    Niiden opiskelijoiden määrä, joita Heini on tukenut Superprofiin saapumisen jälkeen

Heini - Opettaja laulu - Helsinki
  • 5 (8 arvostelua)

65 €/h

1. tunti ilmaiseksi

Varaa tunti

1. tunti ilmaiseksi

1. tunti ilmaiseksi

  • Laulu

Kokenut musiikkipedagogi (Musiikin maisteri ja Musiikkipedagogi), laulaja-lauluntekijä tarjoaa laulutunteja innostavasti & empaattisesti kaikilla tasoilla. Mietitään yhdessä tavoitteesi!

  • Laulu

Oppitunnin sijainti

    • Henkilön Heini luona: Helsinki

    • verkossa
    • sinun luonasi tai julkisella paikalla : matkustaa 40 km asti paikassa Helsinki

Huippuopettaja

Heini on yksi parhaista opettajista aiheessa Laulu. Profiilin laatu, tutkintotodistuksen huippuosaaminen, ensimmäisen luokan nopea organisointi, hänen opiskelijansa rakastavat sitä!

Tietoa henkilöstä Heini

Olen laulaja, musiikkipedagogi ja muusikko ja haluan jakaa kaikille laulamisen ilosanomaa! Minua saattaa nähdä opettamisen lisäksi myös keikoilla, esiinnyn säännölisesti eri kokoonpanojeni solistina. Olisi kiva kuulla miltä juuri sinun äänesi kuulostaa.

Lähdetään musisoimaan yhdessä!

Lue lisää

Tietoa tunnista

  • Kaikki tasot
  • suomi

Kaikki kielet, joilla tämä tunti on saatavilla :

suomi

Hei kaikki laulamisesta kiinnostuneet!

Annan yksityisopetusta laulamisessa kaiken tasoisille ja ikäisille laulajille Opetustilani sijaitsee Kalliossa sekä Vuosaaressa. Ota rohkeasti yhteyttä, jos laulukärpänen on puraissut sinua ja haluat laulaa lempibiisejäsi, kehittää tekniikkaa ja tulkintaa! :)

Olen laulaja, biisintekijä ja kokenut musiikkipedagogi sekä musiikin maisteri. Opetan laulutekniikan perusteita lempeän kokonaisvaltaisella ja valmentavalla otteella. Käytän paljon tunneillani hyödyksi ilmaisullisia keinoja ja opettelemme oppilaiden kanssa turvallisessa ilmapiirissä tunteiden ilmaisua laulamisen kautta. Tunneillani käydään läpi myös hyödyllisiä äänenmuodostus harjoitustekniikoita, kehon käyttämisen tekniikoita, terveen äänenkäytön perusteita, eri rekistereiden käyttöä, tutustutaan eri tyylilajeihin ja opetellaan tyylinmukaista fraseerausta, rytminkäsittelyä, tulkintaa ja erilaisia efektejä.  Opetan myös musiikin teoriaan liittyviä asioita tai voin auttaa sinua oman biisin säveltämisessä ja/tai sanoittamisessa. 

Olen kokenyt esiintyjä, joten saat minulta paljon myös esiintymiseen liittyviä vinkkejä, esimerkiksi esiintymisjännitykseen liittyviä asioita voimme käydä läpi yhdessä perusteellisesti, mikäli esiintyminen tuntuu jännittävältä ja kaipaat siihen apua. Laulan omien kokoonpanojeni solistina ja esiinnyn säännöllisesti. Olen levyttänyt kaksi levyä. 

Tunneilla määritellään yhdessä tavoitteesi laulamiselle ja voit tuoda joko oman laulun laulettavaksi tai opettaja voi valita sinulle sopiva kappaleen. Yksi tavoitteesi voi olla vaikkapa biisin opetteleminen esityskuntoon synttärijuhlien sankarille!

Tärkeää minulle on myös, että laulutunti on juuri sinun hetkesi ja voit löytää ja kokea erilaisia tunteita laulamisen kautta turvallisessa ilmapiirissä. Laulaminen on myös mitä parasta kasvua ihmisenä - onneksi olkoon, olet valinnut juuri oikean polun. Tervetuloa laulutunneilleni sellaisena kuin olet!

Lue lisää

Hinnat

Hinta

  • 65 €

Tuntipakettien hinnat

  • 5h: 310 €
  • 10h: 590 €

verkossa

  • 65 €/h

Matkustaminen

  • + 35 €

ilmaiset tunnit

Ensimmäisen ilmaisen tunnin tarkoitus henkilön Heini kanssa on tutustua opettajaasi ja katsoa vastaako hän tarpeisiisi.

  • 30min

Yksityiskohdat

Tutustumistunti (60 min) 30 min ilmaiseksi ja loput 30 min 30 eur hintaan.

Yksittäiset tunnit:

45 min 65 eur
60 min 79 eur
90 min 89 eur

Tuntipaketit/Lukukausipaketit (LK)

5*45 min 310 eur (à 62 eur)
10*45 min 590 eur (à 59 eur)
LK 15 *45 min 825 eur (à 55 eur)

5*60 min 360 eur (à 72 eur)
10*60 min 690 eur (à 69 eur)
LK15*60 min 975 eur (à 65 eur)

5*90 min 410 eur (à 82 eur)
10*90 min 790 eur (à 79 eur)
LK15*90 min 1125 eur (à 75 eur)

5 tunnin paketit voimassa 4 kk ostohetkestä lähtien,
10 tunnin paketit voimassa 5 kk ostohetkestä lähtien,
15 tunnin lukausi paketit voimassa syys tai kevätlukukauden ajan 8.8.-20.12. ja 7.1.-8.6.

Yksittäiset tunnit ja tuntipaketit maksetaan ennen 1. tuntia.

Tuntien peruutukset viimeistään 24 h aikaisemmin.
 
Tarjoan myös ryhmätunteja ja yhteislaulutunteja, kysy lisää jos haluat tietää näistä vaihtoehtoista myös!

Opettajan Heini video

Tutustu lisää henkilöön Heini

Tutustu lisää henkilöön Heini

  • Koska kiinnostuksesi musiikkiin alkoi? Kerro lisää ensimmäisistä kokemuksistasi oman aiheesi parissa.

    Olen aloittanut musiikin harrastamisen jo pienenä. Lauloin paljon ja soitin pianoa ja selloa. Ihan pienenä vietin tuntikausia aikaani pianon äärellä. Leikin myös laulajaa bändissä pienenä koululaisena ja kuuntelin jatkuvasti musiikkia. Jäin siis koukkuun musiikkiin jo pienenä. Musiikin ammattiopinnoissa minulle selvisi myös, että tykkään opettaa ja innostaa ihmisiä musiikin pariin.
  • Jos voisit valita vain kolme artistia tai bändiä kenen musiikkia saisit kuunnella koko loppuelämäsi, mitä valitsisit?

    Rakastan brasilialaista musiikkia, joten ainakin kuuntelisin taitavaa Flora Purimia sekä legendaarista Gal Costaa. Dianne Reeves on myös ehdoton ihailuni kohde, upean laulusoundin ja pettämättömän rytmisen grooven omaava laulaja.
  • Mikä on haastavinta oman aiheesi opettelussa? Miten autat oppilaitasi ylittämään esteet?

    Haastavinta laulun opiskelussa on rohkeuden löytäminen ja omien sisäisten lukkojen avaaminen. Laulaminen on pitkä psykologinen prosessi ja opimme paljon myös itsestämme laulutekniikkaan ja ilmaisuun tutustumalla. Tärkeintä on uskoa omaan kehittymiseen ja arvostaa omaa, uniikkia laulu instrumenttiaan - ei ole olemassa samanlaista laulusoundia, joten arvosta omaa ääntäsi!
  • Mikä kappale on oma bravuurisi?

    Sävellän ja teen omia biisejä, joten varmaan jokin oma biisini tai sitten jokin brasilialainen bossa nova kappale, esim. Jobimin ”Triste” -kappale.
  • Jaa reseptisi menestykseen musiikin parissa.

    Täytyy uskoa paljon itse omaan kehittymiseen ja omaan musiikilliseen tekemiseen. On etsittävä rohkeutta itsestään. Toisaalta on hyvä olla lempeä itselleen ja sallia myös virheet. Niiden kautta kehittyy eteenpäin! On hyvä kuunnella mestari laulajia ja mahdollisimman erilaisia tulkintoja ja laulusoundeja. Välillä on myös hyvä vain leikitellä omalla äänellään ja löytää sitä kautta uusia asioita omasta äänestään.
  • Nimeä kaksi muusikkoa (elävää tai kuollutta), jotka haluaisit tavata. Miksi valitsit heidät ja mistä puhuisitte?

    Haluaisin tavata Björkin ja Flora Purimin. Kysyisin mistä he ovat saaneet inspiraatiota sävellyksiinsä ja taiteen tekemiseen, mitä epävarmuuksia heillä on ollut, mitä he tekisivät toisin oman uransa suhteen jos nyt saisivat toimia toisin, mikä on ollut heille taiteilijana ja laulajana tärkeätä, miten he ovat voittaneet vastoinkäymiset ja mitä vastoinkäymiset ovat olleet heidän urallaan.
  • Jaa aiheeseesi liittyvä mieleenpainuva kokemus, joka on ollut sinulle merkityksellinen. Miksi?

    Minulle mieleenpainuvia kokemuksia ovat olleet ehdottomasti omien levyjeni tekeminen ja huippumuusikoiden kanssa esiintyminen. Tai se, kun oma oppilaani on esimerkiksi voittanut esiintymisjännityksensä ja epävarmuutensa tai päässyt esim. Voice of Finland kilpailuun. Oppilaiden oppimisen ilo ja laulamisesta nauttiminen, se on aina yhtä palkitsevaa ja mieleenpainuvaa!
  • Mikä tekee juuri sinusta huippuopettajan?

    Uskon olevani oikea kombinaatio sekä esiintyvää laulajaa että opettajaa. Se, että esiinnyn paljon on tärkeä esimerkki omille oppilailleni ja ammennan paljon esimerkiksi esiintymisjännityksen voittamiseen liittyviä asioita juuri omasta taustastani esiintyjänä.
--
--

Samankaltaiset opettajat Laulu

  • Anna

    Helsinki & verkossa

    5 (13 arvostelut)
    • 65€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Valtteri

    Helsinki & verkossa

    5 (12 arvostelut)
    • 70€/h
  • Lotta

    Helsinki & verkossa

    5 (8 arvostelut)
    • 60€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Emilia

    Helsinki & verkossa

    5 (5 arvostelut)
    • 68€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Kata

    Helsinki

    5 (6 arvostelut)
    • 68€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Alexander

    Helsinki

    5 (5 arvostelut)
    • 55€/h
  • Paolo

    Helsinki & verkossa

    5 (31 arvostelut)
    • 78€/h
  • Aino

    Helsinki & verkossa

    5 (2 arvostelut)
    • 65€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Kamilla

    Helsinki

    5 (7 arvostelut)
    • 65€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Hanna

    Helsinki & verkossa

    5 (6 arvostelut)
    • 65€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Maria

    Helsinki

    5 (5 arvostelut)
    • 65€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Ana

    Helsinki & verkossa

    5 (8 arvostelut)
    • 60€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Klaara

    Helsinki

    5 (5 arvostelut)
    • 69€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Ella

    Helsinki & verkossa

    5 (3 arvostelut)
    • 40€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Manca

    Helsinki & verkossa

    5 (1 arvostelut)
    • 45€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Siru

    Helsinki

    5 (3 arvostelut)
    • 40€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Maija

    Helsinki & verkossa

    5 (4 arvostelut)
    • 65€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Veera

    Helsinki & verkossa

    5 (2 arvostelut)
    • 50€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Marle

    Helsinki & verkossa

    5 (5 arvostelut)
    • 60€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Mikko

    Helsinki & verkossa

    5 (1 arvostelut)
    • 50€/h
  • Selaa opettajia aiheessa Laulu