Mickaël - Opettaja ranska - suullinen kielitaito - Vailhauquès
Mickaël - Opettaja ranska - suullinen kielitaito - Vailhauquès

Hän on paras opettaja. Profiilin laatu, tutkinnon erinomaisuus, taattu vastaus. Mickaël järjestää huolellisesti ensimmäisen oppituntisi aiheessa Ranska - suullinen kielitaito.

Mickaël

Hän on paras opettaja. Profiilin laatu, tutkinnon erinomaisuus, taattu vastaus. Mickaël järjestää huolellisesti ensimmäisen oppituntisi aiheessa Ranska - suullinen kielitaito.

  • Hinta 10 €
  • Vastausaika 24 h
  • Oppilaat

    Niiden opiskelijoiden määrä, joita Mickaël on tukenut Superprofiin saapumisen jälkeen

    50+

    Niiden opiskelijoiden määrä, joita Mickaël on tukenut Superprofiin saapumisen jälkeen

Mickaël - Opettaja ranska - suullinen kielitaito - Vailhauquès
  • 4.9 (6 arvostelua)

10 €/h

Selaa opettajia aiheessa Ranska - suullinen kielitaito

Valitettavasti tämä opettaja ei ole saatavilla

  • Ranska - suullinen kielitaito
  • Ranska - kuullun ymmärtäminen
  • Ranska - kirjallinen kielitaito
  • Ranska - luetun ymmärtäminen

Kokenut opettaja tarjoaa ranskan/FLE-tunteja, työskentelyä ymmärtämisen ja kirjallisen ja suullisen tuotannon parissa sekä muilla aloilla ranskankielisille ja ei-ranskankielisille opiskelijoille.

  • Ranska - suullinen kielitaito
  • Ranska - kuullun ymmärtäminen
  • Ranska - kirjallinen kielitaito
  • Ranska - luetun ymmärtäminen

Oppitunnin sijainti

Lähettiläs

Tarjoamme parhaat tuutorit. Profiilin laatu, alansa kokemus, taattu vastaus. Mickaël järjestää ilomielin ensimmäisen tuntisi Ranska - suullinen kielitaito.

Tietoa henkilöstä Mickaël

Minulla on merkittävää kokemusta FLE:n opettamisesta monenlaisille etäopiskelijoille Zoomin, Google Meetin ja Google Classroomin avulla sekä myös kasvokkain eri organisaatioissa ja useissa maissa. Olen oppinut hyödyntämään näiden sovellusten kaikkia toimintoja optimaalisesti kurssin luominen.

Hyödynn myös kokemusta FLE:n opettamisesta kouluissa, yliopistoissa ja ranskalaisessa allianssissa aikuisille ja nuorille henkilökohtaisesti ja myös verkossa, ja olen hankkinut taitoja luokkahuoneen johtamisessa ja koulutusjaksojen tuottamisessa FLE-kursseille, DELF:iin valmistautumisesta. A1, A2, B1 ja B2, didaktiikka, fonetiikka, lukeminen, ranskalainen kulttuuri ja bisnesranska opiskelijoille tasolta A1-C1, ja kokemukseni ovat opettaneet minua ymmärtämään, mitä odotuksia ja taitoja oppijoilta vaaditaan heidän tasonsa ja opiskelualaansa.


Tällä hetkellä suorittaessani kielten didaktiikan maisterintutkintoa, FLE/FLS-kurssia, mahdollisuus opettamiseen on minulle todellinen motivaatio, koska minulla on todellinen vakaumus opettajatyössäni, jonka ansiosta voin aina olla tarkkaavainen ja rikastuttaa kaikkien kokemuksia. Olisin iloinen voidessani työskennellä sellaisten opiskelijoiden kanssa, jotka olisivat kiinnostuneita opiskelemaan kanssani.

Minulla oli merkittävä kokemus ranskan opettamisesta vieraana kielenä useille etäopiskelijoille Zoomin, Google Meetin ja Google Classroomin avulla sekä kasvokkain eri organisaatioissa ja useissa maissa. Opin hyödyntämään optimaalisesti kaikkia nämä sovellukset kurssien luomiseen.

Hyödynn myös kokemusta ranskan opettamisesta vieraana kielenä yliopistoympäristössä ja ranskalaisesta yhteistyöstä aikuisten ja nuorten yleisön kanssa henkilökohtaisesti, joten hankin taitoja luokan johtamisessa ja koulutusjaksojen tuottamisessa FLE-kursseille, valmistautumiseen DELF A1, A2 , B1 ja B2, didaktiikka, fonetiikka, ranskalainen kulttuuri ja bisnesranska opiskelijoilla tasolta A1-C1, ja kokemukseni ovat opettaneet minut ymmärtämään, mitä odotuksia ja taitoja oppijoilta vaaditaan tasonsa ja opintoalansa mukaan. .

Parhaillaan viimeistelemässä kielten didaktiikan FLE/FSL-kurssin koulutusta, opetuksen mahdollisuus on minulle todellinen motivaatio, koska minulla on todellinen vakaumus opettajatyössäni, jonka ansiosta voin aina olla tarkkaavainen ja rikastuttaa kaikkien kokemuksia, ja olisin iloinen voidessani työskennellä opiskelijoiden kanssa, jotka haluaisivat opiskella ranskaa vieraana kielenä kanssani.

Lue lisää

Tietoa tunnista

  • Ala-aste
  • Yläaste
  • Lukio
  • +11
  • tasot :

    Ala-aste

    Yläaste

    Lukio

    Aikuiskoulutus

    A1

    A2

    B1

    B2

    C1

    C2

    Aloittelija

    Keskitaso

    Edistynyt

    Lapset

  • suomi

Kaikki kielet, joilla tämä tunti on saatavilla :

suomi

Käytän mieluiten osana verkkokurssejani sovelluksia, kuten Zoom tai Google Meet, sekä kurssialustoja, kuten Google Classroom, ja voin tarjota kursseja eri muodoissa. Kurssien kurssi ja sisältö voivat olla mukautettavissa oppijan tarpeiden mukaan, riippuen esimerkiksi siitä, tarvitseeko opiskelija käyttää manuaalia tai muuta hyvin erityistä kurssin tukea tai haluaa työskennellä ensisijaisesti taitojaan kirjallisessa tai suullisessa tuotannossa.

Ensimmäinen tunnin mittainen oppitunti on ilmainen, ja jokainen opiskelija voi vapaasti ehdottaa oppituntia, joka sopisi hänen tarpeisiinsa.

Metodologiani, johon vaikutti toimintalähtöinen lähestymistapa ja erityisesti neurolingvistinen lähestymistapa, suosii tietyntyyppistä opetusta tiedon lujittamisen edistämiseksi siten, että oppijat työskentelevät oppitunneilla, jotka on esimerkillisesti yhdistetty aikaisempiin. Jokainen oppitunti järjestetään luonnollisesti oppijan mieltymysten ja tavoitteiden mukaisesti.

Tarjoan kursseja, jotka sopivat täydellisesti A1-C1-tason opiskelijoille osana koulutusta (yleisasteesta yliopistoon), kaikenikäisille henkilöille, jotka haluavat työskennellä ranskaksi tai FLE-kielellä, sekä opiskelijoille osana yliopistokoulutusta. tavoitteet (FOU). Voin myös kehittää kursseja opiskelijoille, jotka haluavat valmistautua DELF/DALF-kokeisiin saadakseen todistuksen päästäkseen ranskankieliseen yliopistoon tai muista syistä.


Käytän mieluiten osana verkkokurssejani sovelluksia, kuten Zoom tai Google Meet, sekä kurssialustoja, kuten Google Classroom, ja voin tarjota kursseja eri muodoissa. Kurssi voidaan mukauttaa oppijan tarpeiden mukaan riippuen siitä, tarvitseeko opiskelija käyttää oppikirjaa tai muuta erityistä kurssiapua vai haluaako hän työstää taitojaan ensisijaisesti kirjallisessa tai suullisessa tuotannossa.

Ensimmäinen tunnin mittainen oppitunti on ilmainen, ja jokainen opiskelija voi vapaasti ehdottaa omiin tarpeisiinsa sopivaa oppituntia.

Toimintakeskeisestä lähestymistavasta ja erityisesti neurolingvistisesta lähestymistavasta vaikuttanut metodologiani suosii tietyntyyppistä opetusta edistämään tietojen ja taitojen lujittamista siten, että oppijat työskentelevät aikaisempien oppituntien parissa. Jokainen oppitunti voidaan järjestää oppijan mieltymysten ja tavoitteiden mukaan.

Tarjoan kursseja, jotka voivat sopia täydellisesti A1-C1-tason opiskelijoille osana koulutusta (korkeakoulusta yliopistoon), kaikenikäisille henkilöille, jotka haluavat opiskella ranskaa tai ranskaa vieraana kielenä, sekä opiskelijoille osana koulutusta. kurssi akateemisiin tarkoituksiin (FOU). Voin myös kehittää oppitunteja opiskelijoille, jotka haluavat valmistautua DELF/DALF-kokeisiin saadakseen todistuksen ilmoittautuakseen ranskalaiseen yliopistoon tai muista syistä.

Lue lisää

Hinnat

Hinta

  • 10 €

Tuntipakettien hinnat

  • 5h: 50 €
  • 10h: 100 €

verkossa

  • 10 €/h

Samankaltaiset opettajat Ranska - suullinen kielitaito

  • Tracy

    Hyrylä & verkossa

    5 (11 arvostelut)
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Eda

    Espoo & verkossa

    5 (4 arvostelut)
    • 60€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Asmaa

    Vaasa & verkossa

    5 (3 arvostelut)
    • 22€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Mohamed

    Helsinki & verkossa

    5 (7 arvostelut)
    • 35€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Matisse

    Helsinki & verkossa

    5 (3 arvostelut)
    • 12€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Juliana

    Vaasa & verkossa

    5 (1 arvostelut)
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Linda

    Helsinki & verkossa

    5 (5 arvostelut)
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Thomas

    Turku & verkossa

    5 (1 arvostelut)
    • 20€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • KATRIINA

    Helsinki & verkossa

    5 (1 arvostelut)
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Meggy

    Helsinki & verkossa

    Uusi
    • 29€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Titouan

    Espoo & verkossa

    Uusi
    • 28€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Loubna

    Helsinki & verkossa

    Uusi
    • 25€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Joaquin

    Helsinki & verkossa

    5 (4 arvostelut)
    • 32€/h
  • Julie

    Espoo

    Uusi
    • 30€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Edouard

    Helsinki & verkossa

    5 (2 arvostelut)
    • 23€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Idir

    Seinäjoki & verkossa

    5 (2 arvostelut)
    • 28€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Kati

    Tampere & verkossa

    4 (1 arvostelut)
    • 50€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Viivi

    Kauniainen & verkossa

    5 (1 arvostelut)
    • 25€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Laupi

    Helsinki & verkossa

    Uusi
    • 50€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Maria

    Eno & verkossa

    Uusi
    • 45€/h
    • 1. tunti ilmaiseksi
  • Selaa opettajia aiheessa Ranska - suullinen kielitaito