Erica - Opettaja äidinkieli - Oulu
1. tunti ilmaiseksi
Erica - Opettaja äidinkieli - Oulu

Erica

  • Hinta 20 €
  • Vastausaika 1 h
Erica - Opettaja äidinkieli - Oulu

20 €/h

1. tunti ilmaiseksi

Varaa tunti

1. tunti ilmaiseksi

1. tunti ilmaiseksi

  • Äidinkieli
  • Oikeinkirjoitus
  • Luova kirjoittaminen
  • Tarinankerronta
  • Kirjallisuustiede

Filosofian maisteri kielten ja kirjallisuuden tutkinto-ohjelmasta opettaa äidinkieltä, kirjallisuutta ja luovaa kirjoittamista.

  • Äidinkieli
  • Oikeinkirjoitus
  • Luova kirjoittaminen
  • Tarinankerronta
  • Kirjallisuustiede

Oppitunnin sijainti

    • Henkilön Erica luona: Oulu

    • verkossa
    • sinun luonasi tai julkisella paikalla : matkustaa 20 km asti paikassa Oulu

Tietoa henkilöstä Erica

Olen opiskellut kirjallisuutta ja suomen kieltä yliopistossa, ja kirjoitan paljon niin luovia kuin asiatekstejä, kuten romaaneja ja kirja-arvosteluja. Haluan tarjota asiantuntevaa ja kokemusperäistä apua kelle tahansa kirjallisuuden opiskelusta tai luovasta kirjoittamisesta kiinnostuneelle tai äidinkielen ylioppilaskirjoituksiin valmistautuvalle.

Lue lisää

Tietoa tunnista

  • Kaikki tasot
  • englanti
  • suomi

Kaikki kielet, joilla tämä tunti on saatavilla :

englanti

suomi

Tärkeimpänä opetusmentelmänä toisiaan tukevat lukeminen ja kirjoittaminen. Opettajana vahvuuksiani ovat oikeinkirjoitus ja kielioppi, esseiden ja tutkielmien kirjoittaminen, laaja kirjallisuuden tuntemus sekä luova kirjoittaminen ja tarinankerronta. Kohderyhmä niin kirjoituksiin valmistautuvat lukiolaiset, kuin muut kirjallisuudesta ja esimerkiksi luovasta kirjoittamisesta kiinnostuneet.

Lue lisää

Hinnat

Hinta

  • 20 €

Tuntipakettien hinnat

  • 5h: 100 €
  • 10h: 200 €

ilmaiset tunnit

Ensimmäisen ilmaisen tunnin tarkoitus henkilön Erica kanssa on tutustua opettajaasi ja katsoa vastaako hän tarpeisiisi.

  • 1h

verkossa

  • 20 €/h

Samankaltaiset opettajat Äidinkieli