
Csenge
Opettajan profiili on varmennettu
- Tuntikohtainen hinta 10€
- Vastausaika 24h
Valitettavasti tämä opettaja ei ole saatavilla
Suomi-unkarilainen opiskelija tarjoaa unkarin kielen opetusta kaiken tasoisille halukkaille.
-
- Tampere
- verkkokameralla
Tietoa tunnista
Muutin Suomeen kohta 4 vuotta sitten, asuin ennen sitä Unkarissa. Äidinkieleni on siis unkari ja kävin kaikki koulut myös sillä kielellä.
Tarjoan opetusta kaiken tasoisille. Olitpa sitten aloittelija, kenties kielikokeeseen valmistuva tai haluaisit oppia vaan muutamia lauseita Unkarin lomamatkaa varten, voit hakeutua tunneilleni. :)
Keskeisintä opetuksessani on valita sinulle sopiva tyyli ja lähteä sillä tavalla opettelemaan uutta kieltä.
aiheet
- Unkari
kielet
- Englanti
- Suomi
tasot
- Kaikki tasot
Tietoa henkilöstä Csenge
Olen 20 vuotias nuori opiskelija ja unkari, sekä suomi ovat äidinkieliäni. Unkarilainen kulttuuri on minulla lähellä sydäntä ja unkaria pidän todella kauniina kielenä.
Unkaria pidetään hankalana kielenä. Toki jokainen kieli on omalla tavallaan vaikea, mutta unkarin ja suomen välillä löytyy esim. kieliopillisesti useita samankaltaisuuksia, joka mielestäni helpottaa oppimista.
Hinnat
paketit
- 5h: 50€
- 10h: 100€
webcam
- 10€/h